Farní rada

Odkaz na letošní pastorační plán (doc/66KB)
Podívejte se sem, kdy má kdo úklid kostela

Farní rady se zřizují ve farnostech ve smyslu kánonu 536, kodexu kanonického práva. O jejich právech a povinnostech pojednávají "Stanovy pastoračních rad", schválené arcibiskupem Janem graubnerem 7. 4. 1997. Farní rada je zřizována při farnostech ve dvou podobách: pastorační rada a ekonomická rada. Obě slouží jako poradní orgán faráři. Farní rada nemá rozhodovací pravomoci, ani jakoukoliv hmotnou odpovědnost. Tyto pravomoci má v katolické církvi pouze farář.

Farní rada se schází zhruba 4 krát ročně a řeší problémy s údržbou a provozem fary a kostela, taktéž navrhuje a doporučuje faráři náboženské akce během roku a jejich zajištění.

Složení současné farní rady: (od listopadu 2013)

Za Choryni

• Mgr. Pavel Jombík (farář)
  • Vladimír Grygařík
  • Jan Grygařík
  • Eduard Kašík (kostelník)
  • Ludmila Oravová
  • Petr Sedlář
  • Ing. Hedvika Šimíčková (IKV)

Za Lhotu u Choryně

• František Pavlica
  • Ing. Hynek Mikušek
  • Ing. František Maliňák (varhaník)
  • Marie Horná
  • Jaromír Paprstkář

Členové farní rady byli zvoleni farníky na období 4 let a jejich funkce v radě i v provozu kostela jsou neuvolněné a dobrovolné.